Wybieramy szkołę językową – czym się kierować?

Wybieramy szkołę językową – czym się kierować?

Znajomość języków obcych jest doceniana nie tylko na rynku pracy, ale również bardzo przydatna w życiu zawodowym. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim to obecnie podstawa, a coraz częściej warto poznać też inne języki, np. francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski czy norweski. Większość z nas, chcąc poszerzać swoje kompetencje, korzysta z usług szkół językowych. Pod okiem profesjonalistów można poznać tajniki języka w sposób usystematyzowany, a nauka przebiega sprawniej. Szkół językowych działa obecnie na rynku bardzo wiele. Jak zatem wybrać tą, która zapewni nam najlepsze wsparcie?

4 najważniejsze cechy dobrej szkoły językowej

1. Renoma szkoły językowej. Chociaż popularność placówki nie zawsze świadczy o skuteczności nauczania – przykładem może być nasza szkoła, nieprowadząca w ogóle kursów otwartych, działająca wyłącznie w stawiającej bardzo wysokie wymagania strefie B 2 B – warto zwrócić uwagę na placówki, które przyciągają duże grono chętnych. Jednak od ilości uczestników zaczynających kurs ważniejsze jest to, ilu z nich go kończy i z jakim wynikiem zdają potem testy na certyfikaty. Będąc na etapie poszukiwania szkoły, warto więc w pierwszej kolejności przyjrzeć się tym, które działają najprężniej, ponieważ bardzo często za ich sukcesem przemawia właśnie zadowolenie kursantów.
  2. Profesjonalna kadra. Skuteczność nauki języka obcego w dużej mierze zależy od umiejętności nauczyciela, na jakiego trafimy. Wybierając szkołę językową, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat pracujących w niej filologów, a w szczególności ich kompetencji zawodowych oraz doświadczenia.
  3. Liczba osób w grupie. Oczywiście im mniej osób w grupie, tym lepiej. Nie oznacza to, że od razu trzeba wybierać kursy indywidualne. Można skutecznie uczyć się z innymi osobami, pod warunkiem, że nie będzie ich nazbyt dużo. Dzięki mniej licznym grupom każdy uczeń będzie miał czas na wypowiedź, zgłoszenie swoich wątpliwości, a nauczyciel bez pośpiechu poświęci swoją uwagę każdemu uczestnikowi.
  4. Oferta edukacyjna. Bardzo wiele osób chce podnosić swoje kompetencje językowe w konkretnej dziedzinie, np. biznesie, branży budowlanej, IT itp. W takich przypadkach warto zwracać uwagę na placówki wyspecjalizowane w prowadzeniu zajęć z języka branżowego, o profilu podobnym do Akademosa, które realizują kursy, dopasowane do potrzeb konkretnej grupy uczestników i dysponują kadrą doświadczoną w prowadzeniu właśnie takich zajęć. Możliwość skorzystania z kursów specjalistycznych to ogromna szansa dla tych osób, które mają już podstawy języka, a chciałyby opanować porozumiewanie się specjalistycznym słownictwem z trudnej dziedziny.