akademos

Jak wyglądają zajęcia na kursach językowych on-line?

akademos

Jak wyglądają zajęcia na kursach językowych on-line?

Tradycyjne kursy językowe przybierają zazwyczaj formę zajęć grupowych. Dzieje się tak nie bez przyczyny. To właśnie spotkania w grupach pozwalają bowiem w największym stopniu wyćwiczyć umiejętności komunikacyjne, które są kluczowe w przypadku nauki języka obcego. Rozwój technologii przynosi jednak nowe możliwości i stwarza alternatywę dla tradycyjnej formy zajęć. Są nią oczywiście kursy on-line. Czy warto skorzystać z takiej propozycji? Jak wyglądają zajęcia na kursach językowych on-line?

Różne formy nauki

Kursy językowe on-line nie wykluczają nauki umiejętności komunikacyjnych. Choć nie wiążą się z bezpośrednią obecnością uczestników, dają możliwość realnego kontaktu podczas spotkań na żywo. W internetowej rzeczywistości zajęcia grupowe odbywają się w wirtualnych klasach, w których dzięki kamerkom kursanci mogą się nawzajem zobaczyć i usłyszeć. Dzięki temu są oni w stanie ze sobą rozmawiać prawie jak w świecie rzeczywistym. Choć takie rozwiązanie może się wydawać jedynie substytutem autentycznej konwersacji, dziś okazuje się przydatne bardziej niż kiedykolwiek. Umiejętności związane z porozumiewaniem się przez internet w języku obcym coraz bardziej zyskują bowiem na znaczeniu, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Przydają się tak w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych. W wielu firmach popularną metodą organizowania spotkań są wideokonferencje, a po godzinach pracy kontakty towarzyskie coraz częściej nawiązuje się i podtrzymuje za pomocą kamerek internetowych.

Na kursy językowe on-line nie składają się jednak wyłącznie spotkania w wirtualnych klasach. Nauka języka obcego musi być bowiem urozmaicona i zakładać wykorzystanie różnych metod. Dlatego równie ważną częścią kuru językowego on-line jest praca samodzielna i wykonywanie ćwiczeń, których rozwiązania przesyła się potem lektorowi. Internetowa forma robienia zadań jest o tyle korzystna, że w każdej chwili umożliwia tak jednej, jak i drugiej stronie wgląd w treść odpowiedzi.

Podsumowując, kurs językowy on-line to opcja, którą z całą pewnością warto poważnie rozważyć również po ustaniu epidemii. A jeśli nauka online nie jest tym, co nas w pełni satysfakcjonuje, to można potraktować ją jako bardzo wartościowe uzupełnienie kursów stacjonarnych. Model hybrydowy wyraźnie zwiększa wydajność. Stosowany był z resztą z sukcesem w Akademosie na prośbę kursantów długo przed nadejściem pandemii.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz