Kurs języka obcego stacjonarnie czy on-line?

Kurs języka obcego stacjonarnie czy on-line?

Choć nauka języka obcego jest obecnie obowiązkowa w szkołach, niewielu absolwentów tak naprawdę potrafi posługiwać się językiem angielskim czy niemieckim na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Języki te są jednak coraz częściej potrzebne w pracy czy w życiu za granicą. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na podniesienie swoich umiejętności poprzez kurs językowy. Takie kursy są świetnym rozwiązaniem, ponieważ skupiają się dokładnie na tym, co jest naszą najsłabszą stroną. Co więcej, obecnie coraz częściej można je zrobić na odległość w formie on-line. Czy to jest dobre wyjście?

Stacjonarnie czy on-line?

Zarówno kursy w formie stacjonarnej, jak i coraz popularniejsze nauczanie e-learningowe mają wiele zalet. Tradycyjna forma nauczania to z pewnością większa motywacja choćby do dobrego przygotowywania się do każdych zajęć. Taki bezpośredni kontakt z językiem i z profesjonalnym lektorem jest także pozbawiony barier, co pozwala zawsze dobrze zrozumieć każde słowo, usłyszeć wymowę oraz akcent. Grupowe kursy językowe stacjonarne pozwalają też na lepszą integrację uczestników, a to także potrafi mocno zmotywować do wysilania się w nauce. Taka nauka stacjonarna w grupie stwarza też więcej możliwości dla samego lektora prowadzącego zajęcia – może on na przykład zaangażować uczestników w różnego rodzaju gry językowe, co pozwoli im lepiej i szybciej zapamiętać pewne zagadnienia i przećwiczyć je w praktyce. Coraz częściej takie grupowe szkolenia językowe organizowane są w siedzibie firmy, w której pracują uczestnicy kursu, więc tym łatwiej jest im z nich skorzystać. Nie muszą wówczas dojeżdżać do szkoły języków obcych, a jedynie przenieść się do innego pomieszczenia w budynku swojej firmy.

Pomimo tak wielu zalet stacjonarnych kursów językowych, coraz więcej osób wyraża chęć uczestniczenia w takim kursie w formie on-line. Dlaczego? Po pierwsze – wygoda. Kursy językowe on-line dają możliwość uczestniczenia w nich nawet osobom, które mieszkają w zupełnie innym mieście, a nawet za granicą! To z kolei stwarza zupełnie nowe możliwości – możesz uczestniczyć w kursie organizowanym przez najlepsze szkoły językowe nawet wtedy, gdy są one oddalone o setki kilometrów. Co więcej, aby móc skorzystać z ich kursów, wystarczy posiadać komputer i dostęp do Internetu. Oznacza to, że nie interesuje nas już ani czas, ani koszty dojazdu do miejsca prowadzenia kursu. W obecnych czasach, gdy staramy się ograniczyć fizyczny kontakt z innymi osobami z powodu pandemii, zajęcia on-line są najbezpieczniejszą metodą nauki i jej zalety docenił już właściwie cały świat. Dzięki nowoczesnym metodom e-learningu obecnie dostępnym, uczestnicy takich kursów mogą na przykład w ramach powtórzenia czy utrwalenia nabytej wiedzy wykonywać zadania na zdalnej platformie internetowej. Co więcej, mogą to robić w dowolnym miejscu i o każdej porze! Ponadto zajęcia w formie on-line nie polegają jedynie na słuchaniu – w ich trakcie uczestnicy biorą aktywny udział w rozmowach i ćwiczeniach, dzięki czemu cały czas szlifują swoje umiejętności językowe. Kurs językowy on-line to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu, cenią sobie elastyczne godziny nauki oraz nie mają możliwości dojeżdżania na szkolenia stacjonarnie. Zarówno jedna, jak i druga forma nauczania sprawdzi się fantastycznie, jeśli tylko faktycznie przyłożymy się do nauki i wybierzemy najlepszą szkołę językową zatrudniającą profesjonalnych lektorów i stosującą nowoczesne metody nauczania. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą Centrum Akademos – szkoły, w której skutecznie uczymy języków od 30 lat.