akademos

Zakres kursu

W zależności od wymagań, szkolenia języka polskiego dla obcokrajowców mogą być prowadzone z językiem wykładowym angielskim lub innym, np. natywnym dla słuchaczy. Kursy mogą być prowadzone na wszystkich poziomach znajomości języka.

Jesteśmy zatem w stanie pomóc osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z językiem polskim, które nie rozumieją wielu wyrażeń oraz słów i mają problem ze skuteczną komunikacją. Oferta dotyczy także osób chcących wykorzystywać język polski np. w pracy.

Cel zajęć

Podstawowym celem szkoleń dla obcokrajowców jest nauka języka polskiego ze szczególnym naciskiem na przełamanie bariery komunikacyjnej. Mamy również na celu umożliwienie kursantowi swobodnego poruszania się w nadwiślańskiej rzeczywistości oraz wykorzystywania języka polskiego w różnych sytuacjach, z którymi ma do czynienia na co dzień: w banku, na poczcie, w sklepie, w restauracji, w biurze, w kontaktach z pracownikami i w innych sytuacjach społecznych.

Dodatkowym celem zajęć jest przybliżenie polskiego życia kulturalnego, politycznego a także polskiej historii i literatury. Tego typu uzupełnienie pozwoli ugruntować wiedzę i dobrze zrozumieć rozmaite związki frazeologiczne czy różne zwroty używane w przestrzeni publicznej.

Organizacja kursu

Intensywność szkoleń jest ustalana indywidualnie – wymierne rezultaty można zaobserwować już po 60-godzinnym kursie w układzie 2 × 90 minut tygodniowo. Zajęcia mogą być prowadzone grupowo lub indywidualnie – w zależności od wymagań. Ponadto, aby w pełni odpowiadać na potrzeby i wygodę naszych Klientów, umożliwiamy wybranie godziny i miejsca spotkań.

Szkolenia dla obcokrajowców prowadzą wykształceni lektorzy, którzy stosują skuteczne i ciekawe metody nauczania. Techniki dobierane są do umiejętności uczestników i mogą być zmieniane, gdy nie okazują się odpowiednio efektywne.

Staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, dlatego program każdego szkolenia dla obcokrajowców ustalamy indywidualnie – dzięki temu osiągnięcie zamierzonych celów jest prostsze i łatwiejsze.

Najważniejsze są potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli je poznać i przedstawić ofertę specjalnie dla Ciebie.
Porozmawiajmy