Jakie firmy najczęściej korzystają z kursów językowych dla pracowników?

Jakie firmy najczęściej korzystają z kursów językowych dla pracowników?

W obecnych czasach stwierdza się, że funkcjonujemy na rynku pracowników. Oznacza to, że mają oni większe przywileje oraz korzystniejsze położenie na rynku pracy, względem przedsiębiorców. Dzieje się tak, gdyż w Polsce brakuje wyspecjalizowanych kadr. Umiejętności i kompetencje większości osób są trudne do zdefiniowania. Stąd pożądani specjaliści prowadzą twarde negocjacje w kwestii warunków zatrudnienia. Pracodawcy dwoją się i troją, aby zatrzymać wyszkolonych pracowników w firmie. Najpopularniejszym do tego narzędziem są benefity pozapłacowe, a najbardziej pożądane z nich to kursy językowe.

Jakie firmy najczęściej wysyłają pracowników na kurs językowy?

Szkolenia językowe to czwarty najczęściej pożądany benefit wśród pracowników. Decyzja o wysłaniu pracownika na naukę języka obcego przyniesie wymierne korzyści zatrudnionemu, ale także pracodawcy. W dzisiejszych czasach język angielski jest jednym z najczęściej używanych w negocjacjach biznesowych. Zatem warto rozważyć kursy językowe dla swoich pracowników.

Wśród przedsiębiorstw opłacających kursy językowe dla firm najczęściej wyróżnia się:

• firmy międzynarodowe zajmujące się np. handlem międzynarodowym,
  • firmy planujące wejście na rynki zagraniczne,
  • firmy z branży turystycznej i gastronomicznej,
  • firmy z branży usługowej, które muszą być przygotowane na obsłużenie klienta w innym niż ojczystym języku np. bank, szpital, firmy transportowe i przewozowe.

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwa, które decydują się na kursy językowe, nie muszą operować na rynkach zagranicznych.  Często zdarza się, że pracownicy sami proszą o benefit w tym wymiarze, tylko po to, aby wykorzystać go w celach prywatnych. Pracodawca przystający na taką propozycję zyskuje wtedy lojalnego i bardziej zaangażowanego pracownika.